PKK

Jesteśmy grupą przyjaciół, których połączyła wspólna pasja i zamiłowanie do łowienia karpi. Mieszkamy w różnych częściach województwa Pomorskiego, a poznaliśmy się za sprawą Pomorskiego Przewodnika Wędkarskiego, którego byliśmy częścią, a wielu z nas nadal jest. W roku 2017 postanowiliśmy stworzyć swój klub karpiowy, a następnie zarejestrować go jako stowarzyszenie, co udało nam się w styczniu 2018 roku.

W tym że roku nadarzyła się również wspaniała okazja na start w konkursie ofert na użytkowanie obwodu rybackiego jeziora Brzeżonko, które doskonale znamy. Na szybko zrobiliśmy operat, złożyliśmy odpowiednie dokumenty w RZGW , no i udało się. Od czerwca oficjalnie jesteśmy użytkownikiem w/w jeziora, co niezmiernie nas cieszy, bo tym spełniło się jedno z naszych założeń i marzeń.

W najbliższym czasie chcemy się poświecić pracy przy naszym łowisku, żeby nam i innym wędkarzom chcących na nim wędkować, sprawiało to jak najwięcej przyjemności i niezapomnianych wrażeń. Działalność nasza to również organizacja imprez wędkarskich i towarzyskich zawodów w których rywalizacja schodzi na dalszy plan, a najważniejsza jest dobra zabawa w gronie znajomych. Oczywiście nie zamykamy się na nikogo i każdy chcący wędkarz, może dołączyć do wspólnej zabawy. Część naszych członków startuje również w zawodach organizowanych w całej Polsce i możemy się pochwalić faktem że dwóch naszych członków w tym roku jedzie na Mistrzostwa Polski w wędkarstwie Karpiowym